DOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Usvajanje dece?

Ići dole

Usvajanje dece? Empty Usvajanje dece?

Počalji  Nele023 Sub Okt 06, 2007 9:04 pm

Da li biste usvojili dete kada biste imali mogucnosti, ili ako ne biste mogli da imate dete prirodnim putem? Da li biste usvojenom detetu rekli istinu, ili je krili, ili cekali da malo poraste? Imate li predrasude prema usvajanju?
Je zelim naravno da imam svoju decu, ali ako bih mogao, voleo bih i da usvojim neko dete. Znam razna iskustva, od onih divnih, gde dete od pocetka zna kako stvari stoje, i srecno je sa roditeljima, do onih gde se istina krila, pa se od toga pravila mracna tajna, porodicni problemi isl. Mislim da je bolje reci mu istinu od malena, da jednostavno odraste sa tim, i da to posle ne dozivljava kao neku traumu.
Znam da u Srbiji cesce ima predrasuda o tome, cuo sam razne komentare tipa - sta znas sta ces da dobijes, kakvo ce da bude, ali to mi je mnogo primitivno razmisljanje. U Americi svuda mozete da vidite i bele roditelje sa malim Kinezom, crncetom, i slicno, i to uopste nije takav taboo.
Vase misljenje?
Nele023
Nele023
Doti komšija
Doti komšija

Broj poruka : 62
Godina : 33
Location : C:/Program Files/Srbija/Zrenjanin/Ja.exe
Datum upisa : 27.09.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu